Wydarzenia

Specjalistki IT na rynku pracy – co wiemy o kobietach pracujących w IT?

We wrześniu 2017, wraz z instytutem badawczym IRC oraz Connectis, Filttr wydał na świat raport „Rynek pracy programistów” po to, by lepiej zrozumieć jaki jest rynek pracy z perspektywy kandydatów w branży IT oraz jak wygląda rekrutacja specjalistów IT. W badaniu wzięło udział 500 osób, z czego kobiety stanowiły zaledwie 8%.

To, że jest tak mały procent kobiet w tej grupie zawodowej nie było dla nas specjalnym zaskoczeniem, w końcu nie od dziś wiadomo, że to zdecydowanie „męski świat”, zdominowany przez programistów. Jednak, między innymi dzięki stowarzyszeniom takim jak Geek Girls Carrots, które popularyzują pracę w IT wśród kobiet, ten odsetek rośnie z roku na rok i jestem pewna, że będzie rósł dalej. Dlatego też inicjatywa zbadania tej mniejszościowej grupy od razu wydała mi się dobrym pomysłem – w końcu warto wiedzieć o kobietach w IT więcej, by móc jeszcze lepiej dopasować propozycje zawodowe do ich oczekiwań, planów i potrzeb.

FILTTR, wspólnie z Geek Girls Carrots oraz innymi partnerami badania przeprowadził wiosną tego roku badanie „Kobiety w IT”. Wzięło w nim udział 2048 respondentek z całej Polski, związanych z branżą IT, lub chcących rozwijać swoją karierę w tym obszarze zawodowym. Z punktu widzenia potencjalnych pracodawców Raport „Kobiety w IT” odpowiada na wiele ważnych pytań, mi. dotyczących wynagrodzenia w branży IT, doświadczeń w pracy (tych dobrych i tych, których nie powinno być) oraz wszystkiego, co jest dla nich istotne przy wyborze nowej drogi zawodowej.

Raport będzie miał swoją premierę 23 maja, wszelkie informacje można śledzić na stronie wydarzenia. Po tym terminie raport będzie również można pobrać na naszej stronie.

Raport „SYTUACJA ZAWODOWA PROGRAMISTÓW AKTYWNYCH NA RYNKU PRACY” można pobrać tutaj

Zapraszam do lektury i dzielenia się opiniami!
Magda Wierzbicka

Spread the love

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *